11 miesięcy Zero Waste w Polsce

Minęło 11 fantastycznych i bardzo ważnych miesięcy dla filozofii zero waste w Polsce – i ogólnie dla środowiska naturalnego. Czy zdajecie sobie z tego sprawę?

Na początek października ubiegłego roku, Bea Johnson – międzynarodowa ikona popularyzująca styl życia #ZeroWaste – powiedziała mi, że będzie mogła przeprowadzić wykład w Warszawie tylko i wyłącznie 4 grudnia. Nie ukrywam, trochę wahałam się zanim zaakceptowałam to wyzwanie. Wahałam się, ponieważ wydawało mi się wtedy, że filozofia zero waste była znana tylko przez „happy few” Polaków i że zainteresowanie 150 osób do przyjścia na konferencję na ten temat byłoby niczym „mission impossible”.

Jednak lubię wyzwania, jeszcze więcej kocham naszą planetę i jestem przekonana, że styl życia zero waste i gospodarka o obiegu zamkniętym (#GOZ) jest jedynym rozwiązaniem, aby wracać do używania zasobów naszej jedynej planecie przy wzroście liczby ludności na świecie.

Konferencja „Dom bez odpadów”, 4.12.16r. w Warszawie

Konferencja „Dom bez odpadów”, 4.12.16r. w Warszawie

4 grudnia 2016 r. w Novotel Warszawa Centrum (miejsce nieprzypadkowe, #WalkaPrzeciwMarnotrawctwuJedzenia) przyjechało prawie 300 osób (nie mówiąc o osobach na liście rezerwowej) na konferencję „Dom Bez odpadów, czyli recepty na oszczędności”, zorganizowanej dzięki wspaniałemu wsparciu licznych partnerów (#FundacjaAlterEko, FundacjaHeinrichBoell, #AuchanPolska, #CreditAgricolePolska, #NovotelWarszawaCentrum, #CentrumHandloweArkadia, #AmbasadaFrancjiWPolsce, #TerazSrodowisko, #Hipoalergiczni, #OgraniczamSie, #ZeroWastePolska, #StowarzyszenieFrancjaPolska).

Na sali panował taki entuzjazm, taka ciepłość ludzka, takie pozytywne wibracje, że aż trudno to opisać! Najlepiej obejrzeć wideo wykładu Bei, panelu dyskusyjnego oraz filmu podsumowującego wydarzenie na naszym YouTube #LittleGreenfinity 😉

Liczne publikacje w prasie, blogach, vlogach, mediach społecznościowych też pokazują zainteresowanie tematem i wydarzeniem.

A dziś, jesteśmy tu. Przed nami, za kilka dni, premiery dwóch książek poświęconych filozofii i stylowi życia Zero Waste. 6 września polskie wydanie książki Bei Johnson pod polskim tytułem „Pokochaj Swój Dom” (Wyd. Agora) rusza w księgarniach. 13 września będzie kolej na książkę „Życie Zero waste” (wyd. Znak) znanej blogerki Katarzyny Wągrowskej, #OgraniczamSie. Little Greenfinity oczywiście mocno wspiera te wydania.

A dla Little Greenfinity i Fundacji Alter Eko obieg nie zamyka się! 25 listopada w Warszawie zapraszamy na pierwsze #TargiZeroWaste, aby dowiedzieć się, jak także Państwo mogą zmienić świat, codziennie, zaczynając z małymi zwyczajami.

Dołączcie się do grona światozmieniaczy!

 

Virginie Little

Założycielka Little Greenfinity

 

 

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *