Konferencja „Ekosystem pozytywnego wpływu” z autorami książki „przedsiębiorcy którzy zmieniają świat” – 23 X 2018r w Warszawie

Świat, ten w skali globalnej i ten obok nas, jest daleki od ideału. Postępująca degradacja środowiska, niepohamowany konsumpcjonizm i nierówności społeczne to niezaprzeczalne fakty. Radykalne i pilne zmiany są konieczne.
 
Ale kto powinien naprawiać świat?
Władza państw słabnie. Organizacje pozarządowe wykonują ważną pracę, ale często korzystają z dotacji, przez co ich działalność nie jest ciągła. Najpotężniejszą siłą kształtującą kondycję gospodarczą, społeczną i ekologiczną dzisiejszego świata jest biznes. Równocześnie zwykli obywatele coraz częściej „biorą sprawy w swoje ręce”. A gdyby połączyć te dwie siły dla naprawy świata?
 
W książce „Przedsiębiorcy, którzy zmieniają świat”, Matthieu Dardaillon i Jonas Guyot, Francuzi z rocznika 1990, opisują sylwetki ludzi, którzy każdego dnia, na całym świecie, podejmują inicjatywy prospołeczne i proekologiczne w wyjątkowy sposób. Ci ludzie nie poprzestają na leczeniu objawów problemów, szukają zmian systemowych i trwałych ulepszeń. Choć działają lokalnie, stymulują rozwiązania w skali globalnej (np. w edukacji, ochronie zdrowia czy ochronie środowiska). Swoje cele realizują przy pomocy alternatywnych metod, które pozwalają im na samofinansowanie ich działań, a nawet przynoszą dochody.
 
Razem ci wszyscy ludzie współtworzą „ekosystem pozytywnego wpływu”, który ma realną moc naprawy rzeczywistości. Czy możesz zostać jednym z nich?
Przyjdź na naszą konferencję i poznaj trzy typy „przedsiębiorców, którzy zmieniają świat”:
– przedsiębiorców społecznych (social entrepreneurs), czyli szefów wyjątkowego rodzaju firm, których działalność z założenia służy wywieraniu pozytywnego wpływu na ludzi i planetę poprzez zmianę istniejących wzorców produkcji, konsumpcji czy stylu życia;
– intraprzedsiębiorców (intrapreneurs), czyli pracowników etatowych, którzy swoje pomysły na naprawę świata realizują wewnątrz zatrudniającej ich firmy, wykorzystując do tego jej narzędzia, skalę i siłę oddziaływania;
– infraprzedsiębiorców (infrapreneurs), czyli osoby, które z racji wykonywanego zawodu biorą udział w budowie ekosystemu pozytywnego wpływu sprzyjającego przedsiębiorczości społecznej, np. dziennikarze, nauczyciele, naukowcy, ekonomiści, politycy, influencerzy, twórcy inkubatorów dla startupów, itp.
 
Program konferencji został przygotowany tak, aby mogły z niego skorzystać różne grupy docelowe. Jest ona skierowana do osób:
• które interesują się ekonomią społeczną, innowacjami społecznymi i ekonomicznymi, nowymi modelami biznesowymi oraz alternatywnymi rozwiązaniami problemów społecznych i ekologicznych,
• które pracują w branży CSR,
• które planują założyć własne przedsiębiorstwo społeczne,
• które chcą wywierać pozytywny wpływ na społeczeństwo i środowisko naturalne,
• pracowników korporacji, którzy chcą zmieniać świat
• przedsiębiorców społecznych, aktywistów, pracowników trzeciego sektora,
• dziennikarzy, blogerów i influencerów poszukujących informacji o alternatywnych modelach biznesowych, innowacjach w sferze gospodarczej i społecznej.
 
W konferencji wezmą udział autorzy książki „Przedsiębiorcy, którzy zmieniają świat”. Będą oni do dyspozycji dziennikarzy. Osoby zainteresowane przeprowadzeniem wywiadu prosimy o wcześniejszy kontakt z nami.
 
PROGRAM KONFERENCJI
 
Konferencja jest prowadzona w językach polskim i angielskim z tłumaczeniem symultanicznym.
 
9:00 – Rejestracja uczestników
 
9:30 – Otwarcie konferencji – Virginie Little, zalozycielka Little Infinity / Little Greenfinity, organizator konferencji
 
9:45 – Wprowadzenie – Prof. dr hab. Boleslaw Rok, ALK
 
10:00-10:45 – Wystąpienie Mathieu Dardaillona i Jonasa Guyot – autorów książki „Przedsiębiorcy, którzy zmieniają świat”, założycieli przedsiębiorstw społecznych Ticket for Change oraz CorporateForChange
 
10:45-11:15 – Wywiad z przedstawicielami dużych firm: refleksje nt. ekonomii społecznej w otoczeniu biznesowym w Polsce. Prof. Bolesław Rok porozmawia z Sebastianem Grabowskim, Dyrektorem IoT i Zaawansowanych Technologii w #OrangePolska, który sam realizuje kilka przedsięwzięć społecznych, oraz Marcinem Grabiszewskim, Dyrektorem Departamentu Kredytów Bankowości Detalicznej i Biznesowej, odpowiedzialnym za pilotażowy projekt finansowania biznesu społecznego w Banku #BGŻBNPParibas.
 
11:15-11:35 – Przerwa kawowa
 
11:40-12:30 – Panel dyskusyjny o idei przedsiębiorstw społecznych i sytuacji w Polsce z przykładami współpracy przedsiębiorstw społecznych i korporacji; uczestnicy: przedsiębiorcy społeczni, intraprzedsiębiorca, oraz Jacek Ostrowski (Członek Zarządu Fundacji Fundusz Współpracy) – infraprzedsiębiorca.
 
12:40-13:20 – Spotkania indywidualne przy stolikach z 10 polskimi przedsiębiorcami społecznymi (3 tury)
 
13:30-13.40 – Podsumowanie konferencji – Virginie Little
 
Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Warunkiem udziału jest wcześniejsza rejestracja. Ilość miejsc jest ograniczona. Prosimy rejstrować się poprzez niniejszy formularz:
 
Little Infinity I Little Greenfinity jest inicjatorem i partnerem polskiego wydania książki „Przedsiębiorcy, którzy zmieniają świat” (wydawnictwo Nieoczywiste). Na konferencji można będzie nabyć książkę w języku francuskim.
Ilość egzemplarzy w jęz. francuskim jest ograniczona. Chętnych zachęcamy do rezerwacji książki w trybie przedsprzedaży. Książkę będzie można odebrać osobiście na konferencji lub zamówić dostawę za dopłatą. Więcej informacji o książce oraz o zamówieniu ksiażki po francusku pod tym linkiem.
 
W ramach konferencji wybrani przedsiębiorcy społeczni będą mieli możliwość zaprezentowania się podczas spotkań indywidualnych z publicznością (w formule „table ronde”, godz. 12:40).
Znasz polskie przedsiębiorstwo społeczne?
Opisz je w formularzu rejestracji na konferencję.
Otrzymane rekomendacje zweryfikujemy i poddamy pod głosowanie internautów. Pięciu  przedsiębiorców, którzy otrzymają najwięcej głosów zaprosimy do spotkań indywidualnych.
Niezależnie od wyników głosowania, wszyscy zaproponowani przedsiębiorcy społeczni (po weryfikacji) zostaną zaproszeni do udziału w konferencji jako publiczność.
 
Organizator Konferencji: Little Infinity I Little Greenfinity
Patronat merytoryczny: prof. dr hab. Bolesław Rok, ALK
Partner organizacyjny: #Akademia Leona Koźmińskiego – Kozminski University
Partner merytoryczny: Ashoka w Polsce
Partnerzy: BGŻ BNP Paribas, Orange Polska, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Fundacja inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Stowarzyszenie Francja-Polska, Ambasada Francji w Polsce  
Konferencja „Ekosystem pozytywnego wpływu” została wpisana do kalendarza Circular Week, który zrzesza wartościowe wydarzenia z obszaru szeroko pojętego zrównoważonego rozwoju.
 
Więcej informacji na temat konferencji, polskiego wydania książki „Przedsiębiorcy którzy zmieniają swiat”, koncepcji przedsiębiorców społecznych, intraprzedsiębiorców i infraprzedsiębiorców oraz partnerów konferencji na www.PrzedsiebiorcyZmieniajaSwiat.com.
 
W godz. 15:00-17:00 zapraszamy na TALK + PANEL pt. „Entrepreneurs who change the world” z wykładem Matthieu Dardaillona i Jonasa Guyot oraz na debatę z udziałem polskich przedsiębiorców społecznych.
Wykład i debata odbędą się w jęz. angielskim bez tłumaczenia. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane ekonomią społeczną, innowacjami ekonomicznymi i społecznymi, nowymi modelami biznesowymi, alternatywnymi rozwiązaniami dla problemów społecznych/ekologicznych świata. Wstęp jest bezpłatny, rejestracja obowiązkowa. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji na stronie wydarzenia Facebook.

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *