CH Arkadia dołącza do grona partnerów Konferencji “Dom bez odpadów”

arkadia_logo-jpgJest Nam niezmiernie miło poinformować, że Centrum Handlowe Arkadia w Warszawie dołącza do grona partnerów Konferencji “Dom bez odpadów”.

 

Proekologiczny charakter Arkadii

Warszawska Arkadia, jako lider centrów handlowych w Polsce, już na etapie projektowania włączyła się w działania charakteryzujące się dbałością o środowisko naturalne. Szereg zastosowanych w obiekcie rozwiązań, a także udział w wybranych akcjach i wydarzeniach, stawia Arkadię w czołówce obiektów o proekologicznym charakterze.

Cyklicznie Arkadia organizuje na swoim terenie wydarzenia, promujące proekologiczne postawy, co zawsze wiąże się ze współpracą z zaangażowanymi w tego typu działania podmiotami. Podczas warsztatów tematycznych dzieci i ich opiekunowie mogą wiele dowiedzieć się na temat dbałości o środowisko, a także doświadczyć pozytywnych emocji związanych z nadawaniem nowego życia przedmiotom w procesie recyklingu. Ekologiczne wydarzenia na stałe wpisały się już w strategię centrum handlowego.

Arkadia stosuje również szereg proekologicznych rozwiązań na co dzień.

Zielony dach to kluczowy element systemu utrzymywania równowagi ekologicznej. Dzięki dobraniu odpowiedniej roślinności na jego powierzchni została utworzona powierzchnia czynna, która umożliwia wprowadzenie wody opadowej do gruntu, pochłania pyły i zanieczyszczenia atmosferyczne, a także stanowi dodatkową warstwę izolacji termicznej i akustycznej. Dach jest zbudowany z warstw pokrytych glebą.

W wyniku zaangażowania się Arkadii w aktywne ratowanie populacji pszczół, na zielonym dachu Arkadii swój dom znalazło pięć pszczelich rodzin. Pszczoły zamieszkują w pięciu drewnianych ulach nad częścią administracyjną centrum handlowego. Okazuje się, że okolica ze swoją różnorodną roślinnością, to przyjazne pszczołom środowisko. Pszczoły mieszkają tu także zimą. Dzięki nim rośliny kwitnące w okolicy Arkadii, także te rosnące w okolicznych ogródkach działkowych, mogą wydawać dorodne owoce i wysiewać nasiona. Pszczołami opiekuje się Kamil Baj i Agnieszka Skórska prowadzący Pszczelarium – pionierski projekt propagujący miejskie pszczelarstwo w Polsce.

Ponadto w Arkadii zmniejszono zużycie energii elektrycznej dzięki zamianie oświetlenia na ledowe oraz przeorganizowaniu zasad funkcjonowania wind i schodów ruchomych.

Przed Arkadią znajduje się jedna z najpopularniejszych w Warszawie stacja Veturilo z 35 rowerami. Wygodnie można stąd dojechać np. do stacji metra Dworzec Gdański, gdzie także istnieje stacja Veturilo. Arkadia zadbała również o możliwość bezpiecznego pozostawienia własnego roweru przed dwoma głównymi wejściami do centrum oraz na parkingu. Na rowerzystów czeka ponad 80 specjalnych miejsc postojowych, a po zakończeniu prac związanych z rozbudową obiektu, będzie ich jeszcze więcej, w tym wiele zadaszonych.

Na parkingu Arkadii działa ekologiczna myjnia samochodowa Autonatura, która oferuje innowacyjną technologię mycia aut bez użycia wody, co pozwala zaoszczędzić do 200 litrów wody na jednym pojeździe w stosunku do myjni tradycyjnych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, zastosowanym w myjni, zminimalizowana jest także ilość odpadów i zanieczyszczeń. Produkty myjące są przyjazne środowisku i w blisko 100 procentach biodegradowalne.

To nie koniec zaangażowania Arkadii na rzecz działań prośrodowiskowych. W długofalowej strategii zaplanowano szereg kolejnych działań, wpisujących się w proekologiczne podejście firmy do funkcjonowania na rynku nieruchomości handlowych.

(źródło: materiały prasowe)

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *