Konferencja „Dom bez odpadów” udowodniła, że zrównoważony rozwój to temat jednoczący ludzi!

Konferencja „Dom bez odpadów”, 4.12.16r. w Warszawie

Dnia 4.12.2016r. w Warszawie Little Greenfinity organizował konferencję pt. „Dom bez odpadów, czyli recepta na oszczędności”. Organizacja konferencji okazała sie wspaniałą przygodą wyzwalającą ogromne pokłady pozytywnej ludzkiej energii. Sama konferencja udowodniła, że zrównoważony rozwój to temat jednoczący ludzi i to pod wieloma względami! Na sali było prawie 300 uczestników z całej Polski, na liście rezerwowej 70 osób, a do tego mnóstwo innych zainteresowanych, którzy nie mogli przyjechać do Warszawy na to wyjątkowe spotkanie. Wydarzenie wspierało 12 fantastycznych partnerów, a także szeroka społeczność entuzjastów „zero waste” w mediach społecznościowych.

Pierwszą część konferencji stanowił wykład Bei Johnson – światowej sławy blogerki, autorki bestsellerowej książki pt. „Zero Waste Home” (Zero śmieci w domu), która od 2008r. razem z rodziną wytwarza tylko jeden litr odpadów rocznie.

Konferencja „Dom bez odpadów”, 4.12.16r. w Warszawie

W drugiej części, uczestnicy panelu dyskusyjnego szukali odpowiedzi na pytanie: „Dom bez odpadów w Polsce, czy to jest realne”?
Konferencja okazała się niezwykła pod wieloma względami:

– mimo że w Polsce odbywa się wiele konferencji i wydarzeń na temat zrównoważonego rozwoju, to ich adresatami są głównie przedsiębiorcy i osoby z branży, nie zaś zwykli ludzie,

– udało jej się wywołać tak gorący społeczny odzew,

– i oczywiście, pierwszą jej część stanowił wykład Bei Johnson. Bea podróżuje po całym świecie tłumacząc, dlaczego powinniśmy ograniczać wytwarzanie odpadów i jak możemy to osiągnąć na co dzień nie obniżając przy tym komfortu naszego życia. Bea pokazuje też, że ten styl życia przyniósł jej i jej rodzinie 40-procentowe oszczędności w domowym budżecie.

Dlatego właśnie tak ważne było dla Little Greenfinity, aby konferencja była rejestrowana. Pełna relacja video z konferencji (wykład Bei Johnson + panel dyskusyjny) będzie dostępna niebawem.

A już teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konferencji, które wspaniale oddają fantastyczną atmosferę, jaka panowała na sali konferencyjnej w niedzielę 4 grudnia po południu: tutaj.

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *